29 wyprawa KTK - 51 1/2

 

Miejsce zbiórki: Przed Fortem 50 Prokocim.

Godzina zbiórki: Od godz. 10:00 do 10:15.

Cel wyprawy: Fort 51 1/2 Swoszowice (na zezwolenie).

Uczestnicy: Adam, Misiek, Wojciech, yay0, Miro, fortyck, Łukasz, Kasia, Al Ganonim.

Pogoda: Pochmurno z przejaśnieniami oraz póżniej nieco pomżyło deszczykiem, ale bardzo przyjemnie.

Podziękowania: Małopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Krakowie za udostępnienie wejścia na Fort 51 1/2 Swoszowice.

Relacja: Od Fortu Prokocim poszliśmy pieszo przez malownicze okolice fortów: Barycz, Kosocice, Rajsko, do samego celu tej wyprawy.

Przed wejściem na teren Fortu Swoszowice (zwany też Wróblowice) nieco musieliśmy poczekać na resztę uczestników: wpierw przyjechali z podróży samochodem Misiek i Adam, a na rowerze przyjechał z dość daleka Al Ganonim (Fort 38 Skała kłania się).

Pani dozorująca teren Fortu wpuściła nas i tak zaczęło się coś (z perspektywy czasu) niezwykłego...

Naszym oczom (niektórym to już po raz kolejny, hihi) ukazał się piękny Fort 51 1/2 Swoszowice, bardzo zadbany, nie zdewastowany, pomyśleć że tak mogłyby wszystkie krakowskie forty wyglądać...

Dziś też wyjątkowa okazja: wręczenie nagród uczestnikom naszego konkursu na forum, a nagrodami są koszulki z logo naszej strony oraz kubek forteczny (ale to nastąpiło pod koniec zwiedzania obiektu).

Teraz nastąpiło to coś niezwykłego i proroczego można by rzecz: aparat cyfrowy Canon A75 zakończył swój żywot po kilku latach (kupiony na jesieni 2004 roku, na 3 wyprawę KTK)...

Zrobiłem nim niezliczoną liczbę zdjęć fortyfikacji Twierdzy Kraków, był w każdych warunkach pogodowych, w każdym zakamarku fortyfikacji, a od lata 2007 roku służył też do filmowania dokumentacji naszych wypraw KTK, Fortecznych Misji, Ognisk Fortecznych, czy przedewszystkim kolejnych fortów (zostały jeszcze do pokazania - wkrótce - zrobione nim takie forty: Rajsko, Swoszowice, Łapianka, Borek, Sidzina, Skotniki, Skała, Olszanica, Tonie)...

30 wyprawa KTK będzie już dokumentowana zupełnie nowym aparatem cyfrowym, o czym oczywiście poinformuję gdy to nastąpi.

Aparat Canon A75 zakończył oficjalnie żywot na 33 zdjęciu z 29 wyprawy KTK, a przejście do cyfrowego niebytu pokazują nietypowe zdjęcia od 34 do 36 (tak, to te trzy czarne z paskami).

Skąd się zatem wzięły zdjęcia od 37? tu składam podziękowania Miro za udostępnienie zdjęć oraz aparatu; przy okazji filmów video z 29 wyprawy KTK: 1 część filmu z 29 wyprawy KTK trwająca do 5 minuty 41 sekund jest zrobiona aparatem, który odszedł do cyfrowego niebytu, pozostałą część filmu zrobił Miro swoim aparatem, a 2 część filmu z 29 wyprawy KTK zrobił Miro i ja jego aparatem.

Następca już w drodze...

Wracając do dalszej relacji z wyprawy: na zakończenie zwiedzania Fortu Swoszowice, nastąpiło wręczenie nagród; koszulkę forteczną z logo naszej strony otrzymał Wojciech, a kubek forteczny z wybranym - przez zwycięzcę - zdjęciem z zasobów naszej strony otrzymał Łukasz.

No i opuściliśmy teren Fortu Swoszowice.

Łukasz i Kasia musieli już iść, Al Ganonim też.

A reszta...

Adam zaproponował urządzić niezaplanowane ognisko na terenie pewnego fortu, który jest nieopodal ;)

Wszyscy przystali na tą bardzo ciekawą propozycję; no to Misiek i Adam podjechali samochodem do pobliskiego sklepu po kiełbaski :D

Nie wdawając się w szczegóły: było bardzo miło, do tego zaczął kropić deszczyk co tylko spotęgowało niesamowitą atmosferę... tak, że Wojciech wpadł na bardzo ciekawy pomysł, który być może już w lecie doczeka się realizacji... to będzie coś co jeszcze dotąd nie było ;)

29 wyprawa KTK zakończyła się o godz. 17:20.

Wkrótce fotorelacje: Al Ganonima, Miro oraz Łukasza.

Filmy w YouTube:
1 - 29 wyprawa KTK
2 - 29 wyprawa KTK (cz. 2)

Foto: Adam Kurelewicz

Zobacz Także

blog You tube facebook Twitter

Kontakt


E-mail: fortyck@fortyck.pl

Fortyck.pl