Radość była prawdziwa

 

Gmina chciałaby dostać nieodpłatnie działkę pod kopcem Kościuszki, którą Wojskowa Agencja Mieszkaniowa wystawiła na przetarg.

Chodzi o mający prawie 2 hektary teren przy alei Waszyngtona 1, w pobliżu zabytkowych fortów.

Przetarg na nieruchomość odbędzie się 7 grudnia, wartość została wyceniona na 13 milionów 133 tys. złotych.

Radni PO Tomasz Bobrowski i Janusz Chwajoł zwrócili się do prezydenta Jacka Majchrowskiego z wnioskiem o podjęcie rozmów z Wojskową Agencją Mieszkaniową w sprawie nabycia tego terenu przez miasto.

Argumentują, że byłby to sposób ochrony tego terenu - na którym nie obowiązuje plan zagospodarowania - przed zabudową.

Prezydent Jacek Majchrowski odpisał, że zapyta WAM o możliwość nieodpłatnego przekazania działki na rzecz miasta lub sprzedaży z wysoką bonifikatą.

Prezydent zaznaczył także, że z powodu kryzysu gmina kupuje teraz tylko takie nieruchomości, które musi, np. pod inwestycje zaplanowane w budżecie.

- Przekazanie nieodpłatne nie wchodzi w grę ponieważ Wojskowa Agencja Mieszkaniowa nie jest instytucją charytatywną - mówi Grzegorz Lipiec, dyrektor krakowskiego oddziału WAM.

Opisał władzom miasta, że może zgodzić się jedynie na zamianę działek.

- Gdyby gmina Kraków zaoferowała nam swoje tereny warte tyle, co nieruchomość przy ul. Waszyngtona, moglibyśmy się zamienić - mówi Grzegorz Lipiec.

Na swoją propozycję nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

- Nie wiem, czy pan prezydent poważnie myśli o nabyciu działki czy tylko chciał się wykazać przed radnymi, że podjął jakieś działania w tej sprawie - mówi Grzegorz Lipiec.

Gdyby gmina złożyła ofertę przed 7 grudnia mogłoby nie dojść do przetargu.

Tekst: (AM)
Źródło: ''Dziennik Polski'' z dnia 26 listopada 2009 r.

Zobacz Także

blog You tube facebook Twitter

Kontakt


E-mail: fortyck@fortyck.pl

Fortyck.pl